Novinky

Matěj Krupa

Matěj Krupa

zabývám se tradiční, uměleckou knihařinou, kterou jsem se učil v Londýně, kde jsem 21 let žil. 
V minulém roce jsem si otevřel knihařskou dílnu Ptáček na klíček v Brně.
V dílně pracujeme na různých projektech pro zákazníky od restaurování po nové vazby. Také vytváříme nové deníčky, albumy, skicáky na prodej. Spolupracujeme s ateliérem Malování kreslení Brno, kde učím kurz Základy knihařských technik.
Pro NF Mosty- Puentes jsem v minulém roce umělecky svázal knihy "Místa, kde země promlouvá" Hranická propast.
Těším se na další spolupráci
Moji tvorbu můžete vidět na instagramu a facebooku 
Hana Krupa Linhartová

Hana Krupa Linhartová

,,Jsem malířka. Malířství je pro mě přirozený způsob komunikace mezi vnitřním a vnějším světem. Vnímám propojenost těchto světů a čím dál tím víc vidím, jak se obousměrně vzájemně ovlivňují. Skrze malířství hledám a nacházím krásu a harmonii ve světě kolem sebe, ale i uvnitř mě samé.

Mým hlavním tématem, které dlouhodobě zkoumám pomocí různých přístupů, je krajina. Vnímám, že stejně jako člověk má přímý vliv na krajinu a svým působením ji proměňuje, že i krajina utváří nitro člověka, který se v ní pohybuje. Maluji krajinu reálnou, formou plenérových studjí většinou akvarelem nebo olejem na menší formáty nebo krajinu imaginární, která se pro mě stává nosičem dalšího hlubšího sdělení. Ve své tvorbě se soustředím na krásu a harmonii, protože věřím, že je potřeba vytvářet vizi světa, ve kterém chceme žít."

S Monikou Michaelovou se přátelíme a již druhým rokem spolupracujeme na knize Místa, kde země promlouvá, Monika vytváří text a já jej doplňuji obrazem. Někdy přijde první text, který doplníme obrazem a někdy se první vynoří obraz, který si sám řekne o doplnění textem. Pracujeme hodně intuitivně, příběhy se rodí z míst, která si přitáhla naši pozornost, která jsme navštívili a kde tušíme mimořádný význam z hlediska energetického i historického... V minulém roce vznikla knížečka "Hranická propast", kterou umělecky svázal můj muž Matěj Krupa.

Knížečku nabízíme zde v Dobrošopu, kde také najdete jednotlivé ilustrace ať už ve formě pohlednic nebo reprodukce ve formátu A4.
Momentálně zpracováváme další místa, od Beskyd, přes České Středohoří až po Šumavu, máte se na co těšit...
Nami Maria Lada

Nami Maria Lada

Zpěvačka, skladatelka, výtvarnice, milovnice krásy, při-rozeného a smysluplného.

Narodila jsem se ve Vancouveru českým imigrantům, od svých 5ti let žiji na různých místech v Čechách, kde se mou zemskou kotvou stal Svatý Kopeček u Olomouce - místo, jež inspirovalo mnoho lidí přede mnou, mimo jiné výtvarníka Karla Svolinského. 

Před 10 let kráčím cestou celistvé práce s hlasem, vedu dílny a semináře, jak se skrze vlastní hlas napojit na svou vlastní podstatu, dotýkat se neviditelného, hovořit s krajinou.

Od mládí jsem studovala mnohé duchovní směry, až mne nakonec studium indologie přes jazyk nasměrovalo k našemu slovanskému pohanství. Několik let jsem spolupracovala se Slovanským kruhem, nyní se věnuji vlastní praxi, tvorbě a prohlubování Ženské při-rozeně-duchovní praxe s cyklem DCERY MOKOŠE.

Od roku 2022 vydávám KALENDÁŘ DIVŮ PŘÍRODNÍCH, v loňském roce s podporou mnoha přátel vzniklo další album autorských obřadních písní SVARGA - SPOLU.

https://www.facebook.com/nami.maria/?locale=cs_CZ