Kousek země

Dlouhodobým záměrem nadačního fondu Mosty-Puentes je sbírka na odkup a správu pozemků, které jsou v blízkosti míst s historickým a duchovním významem pro naši zemi. 

imageedit_8_7100109250

Proč to děláme?

Na našem území se šíří zájem o  poznání původních tradic, které v nás lidech obnovují přirozenou schopnost udržovat rovnováhu života a pečovat o přírodní i lidské zdroje. 
Nadační fond Mosty – Puentes jsme založili v roce 2016 pro realizaci dlouhodobé sbírky na odkup či užívání pozemků v České republice na místech s kulturním, přírodním a historickým významem. 

Jsme zvyklí dívat se na vše jen z povrchu a málo umíme vidět dovnitř a k původnímu významu míst, která se svým umístěním anebo svou podstatou řadí k mimořádným místům našeho teritoria. Některá mají svým významem a působením dosah celosvětový.

Na takových místech se věnujeme vytváření lesních chrámů a posvátných hájů, zakládání rodových hospodářství a škol přírodní moudrosti.

Od založení NF pořádáme poutě na místa s mimořádným významem. Díky podpoře zakladatelů a dárců máme v péči: 
 
pozemek u pramene Kamenice v Olomouckém kraji
pozemek ve starém sadu pod obřadním Holým vrchem v Olomouckém kraji
obřadní místo na hoře Godula v Moravskoslezském kraji
 
 
K březnu 2023 je na transparentním účtu 1 160 413,41 Kč, tedy polovina požadované ceny pozemku, který se rozprostírá v Beskydech poblíž Lysé hory. Ta je domorodými lidmi označována za místo, kde sídlí Matka vod.  Beskydy jsou jejich očima viděny jako oblast, která má funkci srdce Evropy. O tom, co znamená, když se tohle řekne, si povídáme na besedách a setkáních. 

Dlouhodobé sbírky se můžete zúčastnit také zadáním trvalého anebo jednorázového příkazu na transparentní účet 2001621481/2010.
 
 
Děkujeme a těšíme se na viděnou na některém z připravovaných setkání.